Jednodniowe czy miesięczne? Jakie soczewki wybrać?

29 sierpnia 2017

Noszenie okularów w dzisiejszych czasach w żaden sposób nie jest już koniecznością, ponieważ na rynku znajdziemy mnóstwo praktycznych oraz komfortowych rozwiązań, za pomocą których możemy sobie znakomicie radzić. Jedyną kwestią, jaka najczęściej się pojawia w przypadku soczewek kontaktowych, jest ich odpowiednie dopasowanie do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Najczęściej wybieranymi są dwa rodzaje: jednodniowe, pakowane najczęściej w paczki wystarczające na trzy miesiące oraz miesięczne, wystarczające na dokładnie trzydzieści dni.

Jakie są różnice między nimi?

Różnica między tymi soczewkami polega jedynie na sposobie noszenie – jednorazowe po każdorazowym wyjęciu z oka zwyczajnie wyrzucamy, miesięczne wkładamy do odpowiedniego opakowania, w którym je przechowujemy i zalewamy właściwym płynem, dzięki któremu zachowują swoje właściwości. Jeśli chodzi o resztę cech czy na przykład ich konkretne właściwości, nie zmieniają się one wcale. Jeśli wybierzemy więc dobrej jakość soczewki, w każdym przypadku możemy liczyć na sto procent zadowolenia.

Dlaczego markowe soczewki?

Jeśli chodzi o tak istotne kwestie, jak narząd wzroku, nie warto oszczędzać na soczewkach kontaktowych. Te pochodzące z wyższej półki, jak na przykład DAILIES AquaComfort Plus zapewniają nie tylko ochronę przed promieniowaniem UV, ale również odpowiednie nawilżenie oka przez cały czas.

2 komentarze

  • anna 29 sierpnia 2017jako16:13

    Korzystam z tych miesięcznych i są naprawdę i fajne i tanie

  • kuba 29 sierpnia 2017jako16:17

    Kiedyś nosiłam te miesięczne, ale jakoś bardziej do mnie przemawiają te codzienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.